Rallye Dakar 2013

Napsal Ctyrkolky.bloger.cz (») v úterý 5. 2. 2013 v kategorii čtyřkolky nad 500 ccm, přečteno: 2403×
7-bila-4profi.jpg

Tak již nějakou dobu máme za sebou Rallye Dakar 2013. Je čas na zhodnocení toho, jak si vedly čtyřkolky.

Je zajisté obrovská škoda, že letos nejel v kategorii quad ani jeden český závodník. Přitom jsme měli 2 potenciální želízka v ohni. Jednak Josefa Macháčka a jednak to mohl být i Martin Plechatý, který se účastnil již v letech 2010-2011, takže pro něj by Rallye nebyla žádnou premiérou. Malou náplastí nám může být fakt, že Josef Macháček snad pojede příští rok ve své sestavěné buggy a že se můžeme těšit na tradičně poměrně úspěšné české kamioňáky. Čtyřkolky jsme holt bez české účasti museli oželet. Doufejme, že v roce 2014 se českého zástupce čtyřkolek v Rallye dočkáme.

Průběh Dakaru byl opět, jako každoročně, napínavý. Patronelli se tradičně držel v popředí a za sebou zanechával čtyřkolky z celého startovního pole, i když Casale mu zle topil za zády. A dočkali jsme se samozřejmě i několika spíše nečekaných etapových vítězství jako tomu bylo u Biljona.

A kdo tedy ovládl letošní pouštní rallye? Byl celkově rychlejší než zbylých 25 účastníků sekce QUAD na Rallye Dakar 2013? Hovoříme o Argentinci Marcu Patronellim. Ten zvítězil se strojem Yamaha. A mohl opět oslavovat. A právem, neboť slavnou pouštní rallye pokořil již podruhé a náskok před druhým a třetím místem byl necelé dvě a více nežli 3 hodiny. Gratulujeme Patronellimu k zaslouženému vítězství! V první desítce se umístili všichni jezdci sedlající čtyřkolky Yamaha, Honda nebo Can-Am. Bude to příští rok jinak? Nechme se překvapit. Možná se objeví nový zástupce jiné značky, který o sobě dá vědět na nejslavnějším pouštním maratonském závodě nejen čtyřkolek.

Štítky: Dakar, čtyřkolky

Komentování tohoto článku je vypnuto.