Čtyřkolka, motorka či skútr?

Napsal Ctyrkolky.bloger.cz (») v pátek 22. 3. 2013 v kategorii čtyřkolky obecně, přečteno: 2346×

Čtyřkolky stejně jako i jejich jednostopí příbuzní motorky a skútry jsou momentálně v popředí zájmu všech nadšenců motorismu, kteří neholdují pouze automobilům.

Pakliže se nacházíte v situaci, kdy máte před sebou možnost koupě jednoho ze tří zmiňovaných strojů, pomůžeme Vám nasměrovat Vaše myšlenky na aspekty, které jsou někdy zřetelné a jindy zase opomíjené. Samozřejmě vezmeme v potaz fakt, že budete mít k dispozici peníze pouze na jedno vozidlo navíc. Jinak bych vlastně ani neměli o čem psát, protože si můžete vybrat dle gusta nehledě na technické parametry, spolehlivost a spotřebu, protože máte dostatek peněz a to, co řeší běžní lidé Vy nemusíte. :)

Tedy vezmeme to hezky popořadě, nakonec si necháme čtyřkolky, skútry a motorky zkusíme vzít zároveň a také s nimi začneme. Tedy skútry a motorky mají proti čtyřkolkám hned několik jasných výhod. Obě vozidla bychom mohli zařadit do kategorie "mrštnější" a tudíž bychom mohli i říci, se jedná o jasný klad pro ty, kteří chtějí mít hbité vozidlo pro zatáčky. Nicméně nesmíme opomenout fakt, že ne každý skútr a motorka má velký výkon a tudíž i to projetí zatáčky může být zdlouhavé, pomalé. Nelze opominout také to, že spotřeba zde bude nižší ve většině případů nežli u čtyřkolky. V některých případech opravdu o hodně. Co se ale týká i pořizovací ceny, zde jsou jasné výhody pro jednostopá vozidla. Někdy jsou čtyřkolky  stejného zaměření o moc dražší a i jejich provoz stojí více.

Čtyřkolky zase na druhou stranu mohou oslovit svojí robustností. Jednoduše tím, že když jste na silnici, tak Vás to jen tak někdo nepřehlédne. Robustnost je i o něco málo bezpečnější nežli "křehkost" v podobě konstrukce u motorek. No a samozřejmě bezpečnost je vždy na místě, jelikož žijeme jen jednou, že? Tedy, pokud chcete mít stabilnější pocit z jízdy a nehledět na nějakou tu nerovnos, dvoustopá čtyřkolka je určitě koupě tím správným směrem.

Závěrem bychom se mohli ještě dotknout tématu univerzálnosti použití. Můžeme tedy relativně bez těžkého svědomí vyřadit skútr a soustředit se na enduro a nějaké atv. Oba typy vozidel mají něco do sebe. Skútry tedy jen na krátké popojížděčky. Spotřeba Vás nadchne, ale z delších cest to nebude "ono". Zejména díky tomuto aspektu bychom doporučili motorkářům jejich motorky a čtyřkolkářům zase jejich čtyřkolky.


Komentování tohoto článku je vypnuto.